+420606119600 (O2)
+420777119600 (T-Mobile)

Skype: bradley.st

WhatsApp

email: stanley.bradley@email.cz

STANLEY BRADLEY

VĚŠTĚC A SPISOVATEL

PREVENCE PROTI STRESU

Základní podmínkou je mít schopnost přijímat energii na 100% (nebýt „zablokovaný“) a schopnost přijímat minerály, vitamíny a ostatní důležité látky. Protože při stresu je větší spotřeba zejména vitamínů B3 (PP), C, hořčíku, fosforu, zinku, selenu, jodu, Koenzymu Q10, musíme tyto látky ve zvýšené míře doplňovat. Stresovým obdobím je zejména listopad, více prosinec. Stresové dny jsou neděle a pondělí. Velké procento lidí má krizi okolo 20. hodiny, kdy se nashromáždí všechny stresové situace z celého dne. Proto jsem přesvědčen, že je dobré před touto hodinou provádět například hudební terapii nebo relaxovat jinak, a to nejméně 30 minut.      
Nejlepší a nejúčinnější prevencí proti stresu je sex, pohyb (alespoň 45 minut, minimálně 2x týdně, při stresu denně) nebo masáže těla, masáže páteře (zejména krční části), fyzická práce, procházky, čtení knihy, hudební terapie, tvořivá práce, hry, dechová cvičení (nadechovat zhluboka až do břicha, vydechovat ústy) aspoň 3x týdně, 10 až 15 minut. Omezit tmavé barvy, zejména černou a tmavě hnědou barvu, zejména večer doma. S tím souvisí i světlo, takže je dobré mít hodně světla v místnosti, kde trávíme večery. Koho pozitivně ovlivňují barvy, tak je dobré těchto barev (většinou se opakuje světle modrá, žlutá) využít na noční oděv, barvu povlečení. Pomáhá aromaterapie. Pro dospělé je dalším způsobem prevence pití bylinných čajů a směsí, nejlépe mezi 17. a 20. hodinou.

Číst dál...

DEPRESE


Je duševní porucha způsobena nerovnováhou chemických látek v mozku. U nemocných depresí je trvale vysoká hladina stresových hormonů. U propuknutí deprese hraje rozhodující roli nefunkční regulace hormonů hypotalamem. V r. 1981 našli spouštěcí hormon deprese u krys-hormon uvolňující corticotropin, nazvaný později CRH. To se později potvrdilo i u lidí, ale neví se, zda deprese zapříčiní zvýšenou hladinu hormonu CRH, nebo zda zvýšená hladina CRH spouští depresi. Příčin může být více, např. dysfunkce jater, štítné žlázy, hormonální činnost.     
Příčina není známa, některé výzkumy svědčí o dědičné dispozici, svoji roli hraje stres. Důsledkem je stálý pocit napětí, podráždění, potíže při usínání, nerozhodnost a ztráta koncentrace, neklid, bolest končetin, hlavy, břicha, pocit úzkosti, nervozita, časté mračení se, lekání se, plačtivost, tiky, nezájem o sex, rychlá jízda autem a jiné riskování, návaly vzteku, stálá únava a letargie, potíže se soustředěním, pesimismus, přejídání se. Příznaky stresu jsou podobné, jako u deprese - špatné sny, náměsíčnost, zvýšená potřeba pití alkoholu, kouření. Rozdíl je ten, že u deprese smutek a špatná nálada trvá dlouho. Je dobré vyloučit návštěvou u psychologa depresi jako nemoc. Deprese mohou být způsobeny i zvětšenou štítnou žlázou, dysfunkcí ledvin či jater, takže je dobré nechat provést vyšetření štítné žlázy jater a ledvin, kontrolu hormonální činnosti. U mužů nad padesát let nedostatek testosteronu způsobí uvolnění svalstva, zvětší se prsa, vzniká deprese. Jsem přesvědčen, že deprese je způsobena ze 75% právě dysfunkcí jater či štítné žlázy. Množství ženského a mužského hormonu se dá rozborem krve zjistit, po té i léčit. Nejčastěji se jako příčina deprese - nemoci označuje prožité trauma z dětství jako pohlavní zneužívání, dramatické situace mezi rodiči, zanedbaná péče, smrt rodičů, atd. Varovným signálem je přetrvávající smutná nálada, poruchy spánku - neschopnost usnout, probouzení se v noci, velmi časné ranní vstávání, zvýšená potřeba spánku i během dne, horší nálada ráno než večer, hubnutí, opakující se myšlenky na smrt nebo sebevraždu. Příčinou depresí může být nepříjemný zážitek z dětství. Podle mé teorie se např. dítě (s dispozicí k tomuto problému - oslabená psychika, přecitlivělost, oslabená krční páteř) při silně stresové situaci „zablokuje“ pro přijímání vitaminů, minerálů, energie, stejně tak se „zablokuje“ krční páteř a mozek nemá dostatek energie a mimo depresí se mohou projevit i příznaky epilepsie, poruchy spánku, poruchy paměti. Deprese i příznaky epilepsie nemusí, ale mohou, při zlepšení situace ustoupit, ale vždy se při vyvolání vzpomínky na nepříjemný zážitek nebo podobné modelové situaci znovu objeví.    

Číst dál...

DUŠEVNÍ ZAOSTALOST      

  
Duševní zaostalost lze měřit v tabulce IQ - na základní stupnici je IQ vyznačeno do hodnoty 175. Průměrné IQ se pohybuje od 90 do 110, nutné minimum na zvládnutí vysoké školy je 125.       
Ze zkušeností vím, že průměrné IQ vysokoškoláků je 130, středoškoláků 125, lidé se základním vzděláním mají hodnotu IQ 90 – 109 (60% populace). Mám zkušenosti s problémy mozku, např. mozkovou obrnou. Když se odblokuje krční páteř (1. a 2. obratel), dostane se do mozku energie, tím je mozek schopen přijmout zejména Fosfor B12 a IQ se dostává téměř na původní (vrozenou)hodnotu. Takže děti s nemocí mozku s naměřeným IQ 65 se dostávají po „odblokování krční páteře“ a doplnění všech biologicky důležitých látek do mozku (cca po roce) na IQ více než 100. Stupně duševní zaostalosti: 1. Hraniční - 70 až 89 2. Mírná debilita - 50 až 69 3. Imbecilita - 35 až 49 4. Těžká zaostalost - 20 až 34 5. Idiocie - pod 20 IQ se můžeme pokusit „měřit“ i u zvířat. Využil jsem této metody při koupi andulky. Chtěl jsem vědět, jaké „přenesené“ IQ má. Měření IQ je složité i proto, že testy nemusí být objektivní a v každé oblasti můžeme mít jiné IQ.

Číst dál...

PSYCHIKA


Vědecká obec již nepopírá, že psychika ovlivňuje fyzické zdraví. Je-li například někdo v rodině těžce, či dokonce nevyléčitelně nemocen, trpí psychicky celé okolí nemocného. Přišel jsem do styku s mnoha lidmi, kterým zemřel partner na rakovinu, a mnoho z nich po určité době rakovinou onemocnělo. Podle mne byl příčinou stres ze smrti svého blízkého, a protože podle mé teorie jsou rakovinové viry přenosné, tak zdravý organismus těmto virům odolával, ale zeslabený organismus - „zablokováním“ ze stresu ne, a proto podlehl. Příliš starostí, nezvladatelný tok informací a nadměrné množství podnětů, rychlost techniky, velké zatížení paměti a činnosti mozku obecně, velká námaha, zmatek atd. vyvolá stres (trvalý stres je příčinou deprese, což je duševní porucha). Stres je předstupeň osamělosti a osamělost je velký problém duševního zdraví. Z mozku přichází velké množství nervových impulsů. Tím dojde k napínání svalů, adrenalin v krvi stoupá, všechny buňky v organismu jsou ovlivněny. Tep srdce se zrychluje, proto stoupne krevní tlak, více krve se tím dostane do svalu a méně do vnitřních orgánů a kůže, dále se zrychluje dech, slezina začne vylučovat do krevního oběhu více červených krvinek, játra začnou vylučovat glukózu, čímž v konečném důsledku stoupne hladina cukru v krvi. To je podle mé teorie důsledkem neschopnosti organismu bránit se rychlému odběru energie, vitamínů, minerálů a dochází k „zablokování“ organismu“, aby v důsledku stresu nedošlo ke smrti. Poté již můžeme pozorovat důsledky stresu - nespavost, agresi, neovladatelný strach, noční můry atd. Dnes už lékaři vědí, že lidské tělo nelze oddělit od duše. Konflikty, rozčilování mohou vyvolat příznaky nemocí, později nemoc. To zapadá do mé teorie o vzniku nemoci, kdy po „zablokování“ organismu je organismus schopen bojovat proti nemocem cca 2 až 8 let, kdy se příznaky nemocí objevují, ale není co léčit, po určité době, pokud se organismus „uměle neodblokuje“, již dochází k nemocem. Problém je v tom, že většina lékařů nemá dostatek času a možností zabývat se vnitřním životem pacientů, jak by bylo potřeba. Každý dobrý lékař ví, že psychologické faktory velmi ovlivňují tělesné procesy a fyzické zdraví, čímž mohou vyvolat nemoc. Moderní medicína vychází z fyziologie, biochemie a znalostí biochemických odlišností, které vyvolávají nemoci. To však nepopírá důležitost psychologických dimenzí, a proto mnoho lékařů nechce vyvolávat umělé konflikty, což se bohužel někdy děje, a je to v neprospěch pacientů. Spolupracuji s lékaři, kteří uznávají alternativní způsoby léčby a sami si některými alternativními způsoby pomáhají, i když to pro nepochopení druhých lékařů tají.

Číst dál...

Rozdělení populace do 3 stravovacích skupin podle Stanley Bradley


Rozdělil jsem populaci do tří stravovacích skupin. V první jsou lidé, kteří mohou jíst všechno, jejich zdravotní problémy neovlivňuje strava, ale psychika. Do druhé skupiny patří lidé, kteří by neměli přehánět stravu nevhodnou pro třetí stravovací skupinu, mají problémy na 50% ze stravy a na 50% se na zdravotních problémech podílí psychika. Měli by kombinovat klasický česko-slovensko-maďarský jídelníček se středomořským (španělsko-italským) jídelníčkem.   

Číst dál...